szamba betonowe (1)
Kategorie:

Profesjonalna instalacja szamba

Czy chcesz wymienić swój obecny szambo? Masz nową nieruchomość, na której należy zainstalować system septyczny? W obu przypadkach powinieneś zdać się na profesjonalnego wykonawcę septycznego, który wykona pracę. Instalacja nie jest projektem „zrób to sam”, który można wykonać w ciągu weekendu z przewodnikiem i kilkoma narzędziami.

W naszej firmie od ponad 25 lat zapewnia wymianę szamba i nowe instalacje zbiorników na naszym obszarze w Polsce. Oto kilka rzeczy, które warto wiedzieć o profesjonalnej instalacji szamba, zanim zaczniesz.

Liczy się wiedza i doświadczenie

Nasza załoga usług septycznych – i wszystkie wykwalifikowane załogi, niezależnie od miejsca zamieszkania – posiadają rozległą wiedzę na temat projektowania szamb, projektowania pól drenażowych, pomp stacji wyciągowych i wszystkich elementów, które składają się na nowoczesny system septyczny. Nie jest to powszechna wiedza dla przeciętnego właściciela domu.

Przeszkolony, certyfikowany instalator szamb jest jedynym mądrym wyborem w przypadku projektu tak dużego i potencjalnie złożonego, jak instalacja szamba.

Kodeksy i przepisy lokalne

Bez względu na to, w jakim mieście mieszkasz, prawdopodobnie istnieje co najmniej kilka przepisów budowlanych i rozporządzeń dotyczących zagospodarowania przestrzennego, które mają zastosowanie do instalacji szamba. Profesjonalny wykonawca zna wszystkie prawa, zasady i kodeksy, których wymaga twój obszar przy projekcie systemu septycznego.

Jeśli potrzebne będą określone zezwolenia lub licencje, wykonawca będzie mógł uzyskać dla Ciebie tę dokumentację. Dzięki temu nie będziesz musiał przenosić systemu septycznego po jego nieprawidłowym umieszczeniu. Zapobiega to również ukaraniu grzywną przez miasto w przypadku, gdy wszystko nie jest zgodne z kodem.

Nie chodzi tylko o zrzucenie szamba

Nazywamy to „instalacją” szamba, ale praca idzie znacznie dalej niż tylko ustawianie zbiornika. Profesjonalna instalacja szamba obejmuje znalezienie optymalnego miejsca na posesji do zainstalowania zbiornika, a także ustalenie, jaki rozmiar zbiornika najlepiej sprawdzi się w domu lub budynku komercyjnym.

W naszej firmie podczas instalacji zbiornika robimy trzy ważne rzeczy:

  1. Weź pod uwagę, ile osób będzie korzystało z szamba i zarekomenduj taki rozmiar zbiornika, który zapobiegnie konieczności jego opróżniania częściej niż to konieczne.
  2. Określ ukształtowanie terenu i jakość gleby na swojej posesji, abyśmy mogli dokonać niezbędnych zmian w planowaniu i przeprowadzaniu instalacji.
  3. Przeanalizuj ze sobą różne opcje, które pozwolą Ci uzyskać system septyczny, który jest pod każdym względem idealny dla Twoich potrzeb i będzie Ci służył przez wiele lat.

Szukasz dostawcy szamba w swojej okolicy?