szamba-g4b47a24bf_1280
Kategorie:

Plusy zakupu domu z szambo.

Avatar
Opublikowane przez Anna

Wiele osób jest zaskoczonych, gdy dowiadują się, że systemy septyczne są dość powszechne w Polsce. W rzeczywistości były to pierwsze systemy do przetwarzania odpadów przed wynalezieniem oczyszczalni ścieków. Tak więc około 25% rezydencji i budynków komercyjnych w Polsce korzysta z systemów septycznych. Niektóre są wspólne i nie tylko na obszarach wiejskich. Tutaj, w Polsce, są one dość powszechne.

PLUSY Z KUPNA DOMU Z SZAMPONEM

Przystępny

Gdy korzystasz z miejskiej oczyszczalni ścieków, płacisz miesięczną opłatę za taką usługę, która zazwyczaj wynosi setki dolarów w ciągu roku. W przypadku szamba nie ma opłaty miesięcznej, tylko opłata za okresowe czyszczenie.

Niskie koszty utrzymania

Szamba betonowe w zasadzie dbają o siebie. Wykonuje swoją pracę, dzień w dzień, bez narzekania. W rzeczywistości nowoczesne systemy septyczne mogą trwać przez dziesięciolecia przy regularnej pielęgnacji i konserwacji, potencjalnie tak długo, jak długo jesteś właścicielem domu. Kiedy delikatnie traktujesz swój system septyczny, spłukując tylko to, co powinno tam być, twój system septyczny będzie trwał jeszcze dłużej.

Znana zawartość

Jako klient mieszkalny z własnym szamba wiesz dokładnie, co jest w zbiorniku — cokolwiek trafia do toalety i kanalizacji. Tak więc, jeśli Twój system septyczny kiedykolwiek się zregenerował, wiesz, że nie ma w nim tak wielu szkodliwych substancji, jak w przypadku wspólnego systemu oczyszczania ścieków. W systemie miejskim jest o wiele więcej patogenów i zanieczyszczeń, które mogą wyrządzić ci krzywdę, niż w przypadku osobistego systemu septycznego.

Przyjazny dla środowiska

Dobrze zadbany i dobrze utrzymany system septyczny przetwarza odpady przy użyciu naturalnych procesów, które następnie uwalniają je z powrotem do środowiska w sposób przyjazny dla środowiska, który nie szkodzi otaczającej dzikiej przyrodzie, ciekom wodnym i innym. Gdyby twój system septyczny przeciekał, wyciekłby tylko wokół twojego domu; natomiast miejska oczyszczalnia ścieków może szybko wyrządzić szkody, jeśli coś zawiedzie.

ZANIM KUPUJESZ MIESZKANIE

Dlatego przed zakupem domu będziesz chciał zobaczyć, w jakim stanie jest twój system septyczny. Przed zakupem należy zawsze sprawdzić system septyczny potencjalnego domu. Niektóre z tego, czego inspektor będzie szukał, obejmują:

  • Kiedy system septyczny był ostatnio sprawdzany
  • Poziom ciał stałych w zbiorniku
  • Jeśli występują zauważalne pęknięcia, wycieki lub inne problemy z konserwacją
  • Wielkość systemu septycznego
  • Jeśli pole drenażowe prawidłowo odprowadza wodę (widzenie płynnych odpadów na ziemi nie jest dobrą rzeczą)I więcej