podajnik mydło papier (1)
Kategorie:

Jak wybrać odpowiedni dozownik mydła lub środka dezynfekującego do swojego kampusu

Kampusy uniwersyteckie i uniwersyteckie są narażone na zwiększone ryzyko rozprzestrzeniania się zarazków i chorób, ponieważ studenci często spędzają większość czasu w akademikach, salach lekcyjnych i innych wspólnych przestrzeniach, takich jak kawiarnie, toalety i ośrodki rekreacyjne. Chorobotwórcze zarazki, bakterie i wirusy są łatwo przenoszone bezpośrednio przez kontakt między ludźmi i pośrednio przez powierzchnie takie jak klamki. Na szczęście mycie rąk i dezynfekcja mogą znacznie zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się zarazków. W naszym sklepie z podajnikami i dozownikami znajdziesz wszystko czego potrzebujesz.

Według WHO mycie rąk jest najskuteczniejszym sposobem zapobiegania rozprzestrzenianiu się chorób. Chociaż jest to niezwykle ważne, wiele osób myje ręce tylko w toalecie lub przed jedzeniem, a nawet wtedy prawdopodobnie nie myją rąk tak często, jak powinny.  W rezultacie dodanie dozowników lub stojaków do dezynfekcji rąk w całym obiekcie to świetny sposób na wzmocnienie programu higieny rąk. Łatwo dostępne stojaki na środki do dezynfekcji rąk pomagają uczniom i wykładowcom utrzymać ręce w czystości i ograniczają rozprzestrzenianie się zarazków, zwłaszcza gdy przechodzą z klasy do klasy, korzystają z toalety, chodzą na lunch i podróżują po kampusie.

Komercyjne dozowniki mydła i środków dezynfekujących odgrywają znaczącą rolę w promowaniu właściwej higieny rąk. Aby stworzyć najlepszy program higieny rąk, musisz określić odpowiedni rodzaj dozowników mydła do rąk i środków do dezynfekcji rąk dla swojej uczelni lub uniwersytetu. Na rynku dostępnych jest wiele komercyjnych dozowników mydła i środków dezynfekujących, a wybór właściwego oznacza uwzględnienie wielu czynników.

Omówimy tylko kwestie związane z systemem dozowania dla dozowników, które akceptują higienicznie zamknięte wkłady uzupełniające, a nie wkłady luzem, ze względu na zwiększone ryzyko zanieczyszczenia krzyżowego. Manualne dozowniki do mydła zawsze są wymagane przy łazienkach firmowych.

Style dozowników mydła do rąk

Dozowniki mydła mogą być montowane na blacie lub zawieszane na ścianach lub półkach w toaletach.

DOZOWNIKI NAŚCIENNE

Jednostki naścienne są zawieszone na ścianie. Jednostki naścienne maksymalizują przestrzeń na ladzie i są zaprojektowane tak, aby zmieściły się tam, gdzie nie zmieściłoby się wiele tradycyjnych dozowników. Jednostki naścienne muszą być przymocowane do ściany.

Ten typ dozownika zazwyczaj oferuje bardziej wszechstronne projekty. Jednostki te mogą być pompą ręczną lub zasilane bateryjnie.

DOZOWNIKI NABLATOWE

Urządzenia do montażu na blacie są instalowane bezpośrednio w blacie lub umieszczane na górze. Dozowniki montowane na blacie są umieszczone na tyle blisko wnęki zlewu, że zazwyczaj uwalniają mydło nad zlewem, ograniczając marnowanie mydła i zmniejszając sprzątanie blatu.

Wiele razy te dozowniki wyglądają podobnie do kranu. Dozowniki montowane na blacie zazwyczaj pozwalają na większy zbiornik na mydło pod zlewem, dzięki czemu trzeba go rzadziej wymieniać w porównaniu do dozowników naściennych. Mogą jednak kosztować więcej niż dozowniki naścienne.

Dozowniki montowane na blacie mogą być ręczne lub automatyczne/bez użycia rąk. Dozowniki bez użycia rąk są przewodowe lub zasilane bateryjnie.

Style dozowników do dezynfekcji rąk

Podobnie jak dozowniki mydła, dozowniki środka dezynfekującego do rąk można zamontować na ścianie. Jednak dozowniki środków do dezynfekcji rąk mogą być również wolnostojące, dzięki czemu można je umieścić w dowolnym miejscu na terenie kampusu.

Ważne jest umieszczenie stojaków do dezynfekcji rąk. Powinny być umieszczone w dobrze widocznych miejscach o dużym natężeniu ruchu. Obejmuje to wejścia do sal lekcyjnych i wszelkich innych obszarów w całym obiekcie, w których uczniowie wchodzą lub wychodzą z innego obszaru.

Środek do dezynfekcji rąk daje studentom i wykładowcom możliwość szybkiego zabijania zarazków na rękach. Jest to ważne, biorąc pod uwagę, że badanie przeprowadzone przez American Cleaning Institute wykazało, że najczęstszym powodem, dla którego uczniowie nie myją rąk, jest brak czasu. Środki dezynfekujące to świetna opcja na przezwyciężenie tej słabości.