hipnoza i hipnoterapia (3)
Kategorie:

Rzeczy do rozważenia w kwestii hipnoterapii

Chociaż hipnoterapia jest ogólnie bezpieczna i dobrze tolerowana, nie oznacza to, że nie wiąże się z pewnymi potencjalnymi zagrożeniami, takimi jak:

  • Hipnoterapia może w niektórych przypadkach wytworzyć fałszywe lub zniekształcone wspomnienia .
  • Osoby, które są bardzo podatne na sugestię, mogą doświadczać zmniejszonego poczucia osobistej kontroli podczas hipnozy.
  • Niektóre osoby mogą odczuwać skutki uboczne, takie jak lęk, bóle głowy lub zawroty głowy.
  • Hipnoterapia może nie być odpowiednia dla osób, u których występują objawy psychozy, takie jak halucynacje i urojenia.

Z tych powodów ważne jest, aby zawsze najpierw skonsultować się z lekarzem, zanim zdecydujesz się na hipnoterapię. Pamiętaj też, aby wypróbować hipnoterapię tylko pod nadzorem i nadzorem wykwalifikowanego specjalisty.

Wspólne nieporozumienia

Hipnoterapia Lublin jest nadal uważana za kontrowersyjną, ponieważ wielu specjalistów od zdrowia psychicznego kwestionuje jej skuteczność. Istnieje wiele mitów i nieporozumień na temat hipnoterapii, które mogą wpływać na to, jak ludzie postrzegają to narzędzie terapeutyczne.

  • Hipnoterapia jest często mylona z hipnozą etapową . Hipnotyzerzy sceniczni to performerzy, którzy doskonale potrafią czytać ludzi. Poszukują ekstrawertyków , którzy zrobią świetne show dla tłumu. To, czy ich tematy są naprawdę zahipnotyzowane, czy nie, jest dyskusyjne, ale są skłonni zgodzić się z czasami oburzającymi sugestiami hipnotyzera scenicznego.
  • Hipnoterapia nie powoduje, że zapominasz o tym, co się stało . Zapamiętasz rzeczy, które wydarzają się podczas stanu hipnozy, nie będziesz spać ani nie być przytomny i będziesz w stanie w każdej chwili przerwać hipnotyczny trans.
  • Hipnoterapia nie powoduje utraty kontroli . Podczas hipnoterapii zachowujesz kontrolę. Nikt nie jest w stanie zmusić cię do zrobienia czegokolwiek wbrew twojej woli, nawet pod hipnozą. Będziesz dostrojony do wykonywanej pracy, więc możesz nie zwracać uwagi na swoje otoczenie, ale zawsze będziesz odpowiedzialny za swoje własne działania, zachowania i wypowiedzi.
  • Bycie zahipnotyzowanym nie oznacza, że ​​jesteś mniej inteligentny . Podczas gdy niektórzy ludzie uważają, że nie można ich zahipnotyzować, badania sugerują, że większość ludzi w pewnym stopniu można zahipnotyzować. Tylko około 10% ludzi jest trudnych lub niemożliwych do zahipnotyzowania. 8