infokiosk multimedialny (1)
Kategorie:

6 rodzajów kiosków, o których warto wiedzieć w 2022

Firmy przechodzą w stronę kiosków, aby zapewnić lepszą obsługę

Pandemia Covid zmusiła wiele branż do korzystania z kiosków samoobsługowych. Aby zachować zgodność z zasadami i poradami dotyczącymi dystansu społecznego, wiele firm musiało wprowadzić opcję zautomatyzowaną. Ograniczanie interakcji międzyludzkich jest jedną z kluczowych porad WHO dotyczących powstrzymania Covida.

W sensie biznesowym kioski informacyjne te mogą pomóc skrócić długie kolejki, poprawić prywatność i zapewnić szybszą obsługę. Hospitality Technology ustaliło, że 61% osób wskazało szybszą obsługę, a 59% zauważyło krótsze linie podczas korzystania z kiosku samoobsługowego.

Przewiduje się, że sam przemysł kiosków będzie się rozwijał w łącznym rocznym tempie wzrostu wynoszącym 7,1% w latach 2022-2030 . Wraz z rozwojem branży producenci naciskają na technologię, aby realizować różnorodne usługi. W ostatnich latach widzieliśmy wyskakujące infomaty informacyjne i wyświetlacze reklamowe. Najnowszym rozwiązaniem jest kiosk temperatury. Mają one na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się chorób takich jak Covid i odegrały znaczącą rolę w ponownym otwarciu wielu firm.

1. Kiosk temperatury

Po zniesieniu zamówień z domu i przywróceniu pełnej wydajności biura Ty i Twoi pracownicy możecie być zaniepokojeni rozprzestrzenianiem się Covid. Tu właśnie pojawiają się kioski temperaturowe. Kiosk temperaturowy skanuje użytkownika kamerą na podczerwień i rejestruje jego temperaturę. Jeśli użytkownik zapewni wysoką temperaturę, kiosk zaalarmuje go. Niektóre skanery temperatury mogą być połączone z dostępem do drzwi, co pozwala zablokować wejście każdemu, kto daje wysoki odczyt. WHO zaleca, aby badania przesiewowe temperatury były częścią pakietu środków mających na celu zapobieganie i kontrolowanie COVID-19 w miejscu pracy. Zapobieganie przedostawaniu się potencjalnie zainfekowanych osób do miejsca pracy stanowi dodatkową warstwę ochrony przed chorobą. Może to również w pewnym stopniu zapewnić personelowi, że stworzyłeś bezpieczne środowisko pracy, do którego możesz wrócić.

Inną cechą niektórych kiosków do pomiaru temperatury jest możliwość sprawdzania stanu szczepień pracowników i gości. Kioski temperaturowe LamasaTech robią to, prosząc użytkownika o okazanie przepustki na szczepionkę podczas logowania się do budynku na urządzeniu.

Większość branż i firm uznałaby kioski do pomiaru temperatury za przydatne, ale niektóre konkretne przykłady to:

  • Szkoły
  • Biura
  • Kompleks biznesowy
  • Opieka zdrowotna

2. Kioski samoobsługowe

Kiosk samoobsługowy to urządzenie, które pozwala użytkownikowi na bezpośrednią interakcję z firmą bez konieczności oczekiwania na pracownika. Można ich używać w różnych miejscach, ale najczęstszymi przykładami są kupowanie biletów na dworcu kolejowym lub w restauracjach oferujących system szybkich płatności. Celem jest przyspieszenie procesu płatności i zmniejszenie rozmiarów kolejek. Korporacja NCR stwierdziła, że ​​sprzedawcy oferujący opcje samoobsługi odnotowali 40% skrócenie czasu oczekiwania klientów .

Aby skorzystać z kiosku samoobsługowego, wystarczy podejść do ekranu, dotknąć dostępnej opcji, którą chcesz wybrać, a następnie zakończyć proces płatności.

Innym częstym zastosowaniem kiosków samoobsługowych jest urządzenie do logowania. Na przykład zainstalowanie takiej karty w biurze pozwoliłoby pracownikom zalogować się na cały dzień za pomocą karty pracowniczej. Infokioski do logowania , takie jak LamasaTech Zentron 15 , będą wyposażone w skaner RFID do odczytu karty lub breloka pracownika. Zentron 15 posiada również czytnik kodów QR, z którego odwiedzający mogliby skorzystać, jeśli przed przybyciem otrzymali plakietkę do logowania. Pomaga to przyspieszyć ten proces i zaoszczędzić godziny pracy zespołu administracyjnego na zarządzaniu danymi.

W branży medycznej kioski samoobsługowe są wykorzystywane jako sposób meldowania się na wizytę. Dużą zaletą jest to, że kiosk zmniejsza potrzebę interakcji twarzą w twarz. W środowisku opieki zdrowotnej Covid stanowi poważne zagrożenie, więc ograniczenie interakcji społecznych pomoże ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby.

3. Kioski informacyjne

Jak sama nazwa wskazuje, kiosk informacyjny to urządzenie, które dostarcza użytkownikowi informacji. Kluczem jest to, aby informacje te były jasne i zrozumiałe dla użytkowników. Chociaż informacje powinny być łatwe do zrozumienia, powinny być również wystarczająco szczegółowe, aby nie wymagać doradcy.

Decydując się na kiosk informacyjny, głównym pytaniem, na które musisz odpowiedzieć, jest to, czy potrzebujesz interaktywności. Interaktywny ekran umożliwia użytkownikom poruszanie się po różnych stronach w celu znalezienia różnych informacji. Nieinteraktywny kiosk wyświetli tylko ustawione informacje. Punkty informacji turystycznej mogą wykorzystywać interaktywny kiosk, dzięki któremu użytkownik może wybrać rodzaj wyświetlanych informacji, na przykład pobliskie restauracje lub atrakcje. Podczas gdy ośrodek zdrowia może korzystać z nieinteraktywnego kiosku informacyjnego, wyświetlając na ekranie ważne informacje o praktyce.

Zgodnie z trendem panującym w całej branży, rynek kiosków interaktywnych ma odnotowywać znaczny wzrost. Według Statista globalna sprzedaż ma się podwoić w latach 2021-2028 . Kioski informacyjne, w szczególności interaktywne, to zdecydowanie rodzaj kiosku, o którym warto wiedzieć w 2022 roku, ponieważ posiadanie takiego kiosku może wkrótce stać się wymogiem dla wszystkich dobrze prosperujących firm.