wash-gaee1cfe69_1280
Kategorie:

JAK ZACHOWAĆ DOBRE PRAKTYKI HIGIENICZNE W MIEJSCU PRACY.

Avatar
Opublikowane przez Anna

Jeśli śledziłeś wiadomości, możesz się teraz bać, że koronawirus może czaić się na każdej powierzchni. Wygląda na to, że jest wszędzie, a całe sektory społeczeństwa się z tego powodu zamykają. Uniwersytety przenoszą się do sieci, wydarzenia są odwoływane, nieistotne miejsca pracy są zamykane, a my jesteśmy w prawdziwym stanie wyjątkowym w całym kraju. Rozwija się sklep z artykułami BHP.

W takich czasach zachowanie dobrych praktyk higienicznych w pracy staje się ważniejsze niż kiedykolwiek. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak utrzymać miejsce pracy w czystości i chronić siebie i swoich współpracowników przed koronawirusem.

UMYJ RĘCE

Jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby walczyć z koronawirusem w miejscu pracy, jest mycie rąk. Koronawirus rozprzestrzenia się częściowo przez dotyk, a częste mycie rąk to dobry sposób na ochronę siebie i innych. Ręce należy myć po skorzystaniu z toalety, przed, w trakcie i po przygotowywaniu posiłków, przed jedzeniem, po wydmuchaniu nosa lub kichaniu, po dotknięciu innej osoby oraz po dotknięciu śmieci.

Pamiętaj, aby  myć ręce  ciepłą wodą z mydłem przez co najmniej dwadzieścia sekund. Możesz zaśpiewać „Wszystkiego najlepszego” lub swoje ABC, aby pomóc ci to odczekać, jeśli chcesz. Pomiędzy myciem rąk trzymaj w pobliżu środek do dezynfekcji rąk i używaj go obficie.

ZAPEWNIJ MNÓSTWO ŚRODKÓW SANITARNYCH

Kluczem do upewnienia się, że każdy pracownik robi wszystko, co w jego mocy, aby utrzymać miejsce pracy w czystości, jest zapewnienie wygody. O ile to możliwe, ludzie nigdy nie powinni znajdować się poza zasięgiem ręki butelki środka dezynfekującego do rąk. Jeśli chcą posprzątać swoje miejsce pracy, pokój socjalny lub ręce, narzędzia do tego powinny być łatwo dostępne.

Kup dodatkowy środek dezynfekujący do rąk, chusteczki antybakteryjne i ręczniki papierowe. Umieść butelki ze środkiem dezynfekującym w pobliżu każdego wejścia i daj każdemu pracownikowi paczkę chusteczek do trzymania na biurku. Pokaż wszystkim, gdzie są spraye antybakteryjne i dozownik mydła, i zachęć ich do częstego używania ich w miejscach pracy.

UTRZYMUJ POMIESZCZENIA WSPÓLNE W CZYSTOŚCI 

Dobrym pomysłem jest również zachęcenie pracowników do utrzymywania czystości w przestrzeniach wspólnych. Jeśli masz personel sprzątający, rozważ zatrudnienie go na kilka dodatkowych godzin, aby utrzymać czystość w pomieszczeniach ogólnodostępnych. Możesz także ustalić harmonogram sprzątania wśród pracowników, aby upewnić się, że pomieszczenia takie jak pokoje socjalne, kuchnie i łazienki nie staną się rajem dla zarazków.

Regularnie pierz ręczniki, które masz w biurze, i wymieniaj lub dezynfekuj gąbki co kilka dni. Wytrzyj pomieszczenia ogólnodostępne, nie zostawiaj naczyń w zlewie i podajnik do ręczników papierowych zamiast ręczników do rąk w łazienkach. Ułatw swoim pracownikom, jak to tylko możliwe, utrzymanie ich miejsca pracy w czystości, a będziesz mieć znacznie większą szansę na powstrzymanie  wirusa . 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O DOBRYCH PRAKTYKACH HIGIENICZNYCH

Kryzys związany z koronawirusem jest przerażający, ale jeśli zachowasz dobre praktyki higieniczne, nie musi tak być. Upewnij się, że miejsce pracy jest czyste, myj ręce i zakrywaj usta. A co najważniejsze, jeśli zaczniesz czuć się chory, zostań w domu i nie chodź do pracy, aby uniknąć rozprzestrzeniania się choroby.