myjki Stihl
Kategorie:

Jak testujemy myjki Stihl?

Avatar
Opublikowane przez Anna

Testowanie myjki Stihl to przysłowiowa brudna robota. Myjemy nawierzchnie betonowe i ceglane, siding z płyt winylowych i cementowych, aluminiowe wykończenia i rynny, sztuczny kamień, pionową cegłę i drewniane wykończenia. Ogrodzenia winylowe i meble ogrodowe też. Nawet bardzo dokładnie umyliśmy niektóre samochody (za pomocą białej dyszy).

Jak przydatne są myjki ciśnieniowe?

Jednym z najtrudniejszych testów było wyczyszczenie trzech dużych komercyjnych koszy na śmieci z dnem zalanym przyprawiającą o mdłości zupą letniego smrodu. Kiedy skończyliśmy, wyglądały i pachniały jak nowe puszki. Oprócz możliwości czyszczenia zwracamy uwagę na łatwość użytkowania. Czy pralka przewróciłaby się, gdybyś pociągnął za wąż? Jak łatwo jest wjechać tą rzeczą po rampach na tył pickupa? Czy łatwo było dokręcić wąż do złączki pompy? A jak sztywny jest wąż doprowadzający wodę z pompy do pistoletu? Przeczytaj nasze oceny.

Jak działa myjka ciśnieniowa Stihl?

Woda wpływa do myjki ciśnieniowej przez wąż ogrodowy (a) i przepływa przez pompę, która składa się z szeregu dwóch lub trzech tłoków (b) ułożonych w linii lub okręgu. Tłoki są napędzane przez wał wyjściowy na silniku lub z silnika. Każdy tłok zwiększa ciśnienie wody sekwencyjnie, jeden podaje wodę o wyższym ciśnieniu do tłoka następnego w linii. Ostatni impuls wody pod wysokim ciśnieniem opuszcza pompę. Woda przepływa przez element zwany odciążaczem (c). Ten element odprowadza wodę, jeśli robi się zbyt gorąca, ponieważ spust pistoletu jest wyłączony. Następnie woda przepływa wężem do pistoletu (d). Kiedy pociągasz za spust pistoletu, wysyłasz serię impulsów wody pod wysokim ciśnieniem przez dyszę.

„Ważne jest, aby zrozumieć, że pompa zapewnia wysoką wydajność czyszczenia i płukania dzięki pulsacji wody o dużej prędkości” — mówi Vince Morabit, inżynier mechanik, który od wczesnych lat 60. „Pomyśl o tym w ten sposób: energia kinetyczna w tym pulsie wody jest jak dłuto wielokrotnie uderzane młotkiem”.

Ciśnienie w domowych myjkach

A ponieważ domowe myjki ciśnieniowe Stihl również dozują środek czyszczący z wbudowanego zbiornika (e) lub zasysając go z wiadra, czyszczą mechanicznie i chemicznie. Nakładamy środek czyszczący, a następnie spłukujemy powierzchnię. Cykl jest zawsze taki sam: czyszczenie, płukanie, powtórzenie.

„Środek czyszczący, którego używasz, jest równie ważny jak sama myjka ciśnieniowa” — mówi Morabit. Wybierając właściwy, mniej polegasz na sile myjki ciśnieniowej, a bardziej na delikatnym usuwaniu brudu dzięki chemicznemu działaniu środka czyszczącego.

Poniżej przetestowaliśmy myjki Stihl na zewnętrznej stronie domu. Modele elektryczne dobrze sprawdzają się na tarasach drewnianych i syntetycznych, które wymagają jedynie delikatnego czyszczenia, a także na wszystkich rodzajach mebli ogrodowych.

Myjki Stihl

Jeśli kiedykolwiek istniał trafnie nazwany element zewnętrznego sprzętu zasilającego, to jest to myjka Stihl. Za te pieniądze dostajesz duży silnik Hondy z masywnymi żebrami chłodzącymi powietrze na głowie (nawiasem mówiąc, to jeden z najlepszych silników w branży) i równie mocną pompę wraz z anodowanymi złączkami do węży. A połączone działanie tego silnika i pompy daje duże możliwości usuwania brudu. Nie, to nie jest komercyjna myjka ciśnieniowa – trzeba by wydać kolejne 1000 USD, aby się tam dostać. Ale jest tak blisko, jak to możliwe w tej cenie. Użyliśmy go do piaskowania czystego betonu (w tym usuwania plam z muru), brudnego sidingu winylowego i wykończenia, spleśniałego drewna, mebli ogrodowych, które można by określić jedynie jako groteskowe, i równie paskudnych ogrodzeń winylowych. Kiedy już to robiliśmy, wysadziliśmy wszystko w pobliżu, co wyglądało nawet na brudne.

Nasz werdykt: To wydajna, rozsądna myjka ciśnieniowa z dławikiem i dużym czerwonym włącznikiem/wyłącznikiem. Ale, hej, pociągnij za ssanie, szarpnij rozrusznikiem, a ta wielka Honda ożyje z rykiem w ciągu kilku sekund. wady? Jego wąż wydaje się być bardzo wytrzymały, ale chłopiec jest sztywny. Prawdopodobnie zajmie dużo czasu, zanim trochę zmięknie.