dekoracje do domu i wnętrza (2)
Kategorie:

Podstawy dekorowania pokoju po pokoju

Możesz mieć ogólny styl dekoracji  wybrany dla całego domu, ale w ramach ogólnego stylu każdy pokój ma swój własny cel i styl. Sposób użytkowania pomieszczenia i przez kogo powinny być brane pod uwagę przy aranżacji każdego pomieszczenia i doborze materiałów, dodatków i akcentów.

Zastanów się nad potrzebami każdego pokoju i artykułami związanymi z badaniami dotyczącymi tych przestrzeni. Wystrój domu powinien odzwierciedlać Twój osobisty gust i zainteresowania, ale musi również odnosić się do szczególnej funkcji tych pomieszczeń.

Salony i pokoje rodzinne

Salony mogą pełnić wiele funkcji, od formalnego „salonu” służącego do witania gości po przestrzeń, w której cała rodzina zbiera się na naukę, rozrywkę, spotkania towarzyskie i zabawy. W nowoczesnych domach salon jest często „wielkim pokojem”, który sąsiaduje z kuchnią i jadalnią.

Jednym z pierwszych rozważań jest wybór punktu centralnego do salonu, a zwłaszcza miejsca, w którym chcesz stworzyć obszary do rozmów. Przy wyborze i aranżacji mebli do salonu należy pamiętać o tym elemencie. Dopiero wtedy możesz przejść do szczegółów planowania oświetlenia, wtedy możesz zacząć wybierać dywany, dzieła sztuki i akcesoria. Dekoracje do domu pomogą w jego zaplanowaniu.

Sypialnie

Spędzasz jedną trzecią swojego życia w sypialni, więc powinieneś dokładnie rozważyć strategie, które sprawią, że będzie to miejsce do odpoczynku. Zacznij od wyboru łóżka i pozostałych mebli do sypialni. Chociaż możesz zaoszczędzić pieniądze w innych obszarach, zakup dobrej jakości materaca i poduszek jest zawsze rozsądną inwestycją.

Wybór  koloru  ma również kluczowe znaczenie w sypialni. Wybierz jaśniejszy odcień, jeśli jesteś rannym ptaszkiem, lub ciemniejszy, jeśli później wstajesz. Oświetlenie sypialni jest ważne dla stworzenia odpowiedniego nastroju, a także dla umożliwienia czytania i ubierania się w przestrzeni.

Jeśli nie masz dużego apartamentu podstawowego, poszukaj praktycznych pomysłów na dekorację małych sypialni . A sypialnie gościnne mają swoje własne, niepowtarzalne potrzeby w zakresie dekoracji.

Pokoje dziecięce

Do dekoracji pokoi dziecięcych nadal powszechną praktyką jest stosowanie motywów tradycyjnie przypisywanych chłopcom  i dziewczętom, chociaż dzisiejsi rodzice są coraz bardziej wrażliwi na to, aby sypialnie dzieci były bardziej neutralne pod względem płci .

Przedszkole dla niemowlaka ma swoje własne potrzeby dekoratorskie, zwłaszcza w przypadku młodych rodzin, w których liczy się budżet.

Łazienki

Chcesz zamienić swoją wannę w eleganckie spa? Następnie zbadaj ogólne pomysły na projekt łazienki, w tym, jak sprawić, by pokój był miękki i wyrafinowany oraz jak wybrać szafki, płytki, umywalki, lustra, oświetlenie i akcesoria. W  małych łazienkach wyzwaniem jest udekorowanie go tak, aby wyglądało na większe.

Jeśli Twoja nowa łazienka obejmuje pełny projekt przebudowy, poszukaj wskazówek dotyczących współpracy z wykonawcami. Inne kluczowe decyzje to wybór kolorów oraz dobór odpowiedniej umywalki i umywalki do łazienki .

Kuchnie

Kuchnia może być kosztownym pomieszczeniem do przebudowy, więc warto dokładnie zaplanować swój projekt. Jeśli kompletna przebudowa nie jest przystępna cenowo lub praktyczna, można rozważyć wiele niedrogich przeróbek kuchni — w tym gruntowne czyszczenie, odświeżenie farby, dodanie opraw oświetleniowych, wymianę osprzętu szafki, dodanie nowych akcesoriów oraz wymianę zlewu i kranu.

Wreszcie, proste decyzje dotyczące dekoracji, same w sobie, mogą sprawić, że kuchnia będzie wyglądać na zupełnie nową. I oczywiście te opcje dekoracji są częścią każdej remontu kuchni budżetowej lub dużego projektu przebudowy.

Jadalnie

Stół  do jadalni  jest centralnym elementem pokoju, więc jego wybór i umiejscowienie mają kluczowe znaczenie dla każdego projektu dekoracyjnego. Wybór odpowiedniego wyposażenia może być szczególnie ważny w przypadku małej jadalni . Inne ważne elementy, które należy wziąć pod uwagę, to krzesła i żyrandol — oba te elementy pomagają określić Twój styl i nadać ton posiłkom.

Na koniec zwróć szczególną uwagę na zasłony i zasłony oraz na zastawę stołową.