hurtownia tkanin trudnopalnych
Kategorie:

Jaki zamek wybrać do swojego materiału na odzież?

Rodzaj mocowania

Turkusowy, niewidoczny zamek błyskawiczny na białym blacie, gotowy do wyboru materiału
Wybierając materiał, musisz także wziąć pod uwagę sposób, w jaki chcesz zapiąć ubranie. Z tego też powodu do wzorów szycia dołączone są sugestie dotyczące zapięć do ubrań – wszystko to zostało wzięte pod uwagę i przetestowane w procesie opracowywania wzoru.

Grube metalowe guziki nie będą dobrze wyglądać w przypadku lekkich lub przezroczystych tkanin, a małe plastikowe guziki będą zagubione w oversize’owym trenczu.

Jeśli chcesz użyć niewidocznego zamka błyskawicznego, ponieważ nie podoba Ci się wygląd ząbków zamka, są pewne tkaniny, które będą działać idealnie, i inne, w których niezwykle trudno będzie wszyć ukryty zamek błyskawiczny.

Co ładnie prowadzi do twojego poziomu umiejętności!

hurtownia tkanin trudnopalnych

Poziom umiejętności

Odsłonięte metalowe zamki błyskawiczne stosowane w kieszeniach tej skórzanej kurtki
Poziom umiejętności szycia jest ostatecznym czynnikiem branym pod uwagę przy wyborze materiału na odzież. Jeśli dopiero zaczynasz szycie, decyzja o uszyciu skórzanej kurtki motocyklowej z grubymi, odsłoniętymi metalowymi zamkami i jedwabną podszewką prawdopodobnie nie jest najlepszym pomysłem:

  • Skóra wymaga specjalnych narzędzi, aby ją dobrze uszyć
  • Jedwab jest śliski i nie jest dobrym materiałem dla początkujących
  • Odsłonięte zamki błyskawiczne są kłopotliwe i wymagają ogromnej cierpliwości
  • Jednocześnie ktoś, kto uważa się za zaawansowanego specjalistę od kanałów ściekowych, prawdopodobnie poradzi sobie z wyzwaniem lub może nawet poczuć się trochę znudzony, jeśli będzie dla niego zbyt „łatwy”.

Nie oznacza to, że nie powinieneś próbować projektu z trudniejszego materiału, który lubisz – po prostu musisz zrozumieć swój poziom umiejętności i rodzaj materiału, aby uzyskać najlepszy możliwy rezultat.

Mam nadzieję, że ten swego rodzaju przewodnik pomoże Ci w wyborze odpowiedniego materiału do kolejnego projektu szycia odzieży. Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy lub inspiracji, sprawdź co oferuje hurtownia tkanin trudnopalnych. Jest przeznaczona dla każdego, kto nie jest początkującym szyciem i chce zacząć być bardziej kreatywny w szyciu odzieży. Chętnie Cię tam zobaczę, jeśli Ci pasuje!