szamba-ge70e82762_1280
Kategorie:

Alarm aeratora szamba.

Avatar
Opublikowane przez Anna

W rzadkich przypadkach możesz usłyszeć wysoki dźwięk wydobywający się z okolic szamba. Chociaż możesz ulec pokusie paniki, nie jest to konieczne. Alarm napowietrzacza tylko ostrzega, że ​​poziom wody w zbiorniku rośnie. Reagowanie na alarm jest łatwe, gdy współpracujesz z ekspertami od pompowania szamba. Rzućmy okiem na kilka powodów, które mogą wywołać alarm aeratora septycznego.

Dlaczego mój alarm napowietrzacza brzęczy?

Istnieje wiele powodów, dla których włącza się alarm. Nawet jeśli problem jest niewielki, włączy się alarm, aby zapewnić szybkie rozwiązanie problemu. Jednak jedną z najczęstszych przyczyn włączania się alarmu jest problem z timerem. Wiele alarmów aeratorów jest wyposażonych w jakiś timer.

Timer odpowiada za zapobieganie przepełnieniu pola odpływowego w okresach wzmożonego zużycia wody. Te systemy czasowe są odpowiedzialne za uruchamianie szamba w cyklach, które zapewniają, że nie przedawkuje pola drenażowego. Jeśli jednak podczas cykli pompowania do szamba zostanie wprowadzonych zbyt dużo wody, woda zacznie cofać się do zbiornika. W takim przypadku poziom wody będzie się podnosił do momentu ponownego włączenia pompy przez timer. Oznacza to, że obniżenie poziomu wody w zbiorniku może zająć kilka cykli pompowania.

Ten proces może wywołać alarm z kilku powodów. Jeśli przez szambo przepływa zbyt dużo wody, na przykład z kilku kolejnych wsadów prania, może zabrzmieć alarm. Jeśli do systemu szamba dostanie się woda gruntowa, może również włączyć się alarm. Deszcz i stojąca woda mogą powodować wzrost poziomu wody w zbiorniku.

Chociaż są to często wyzwalacze alarmu, odkryliśmy również, że alarm może zostać wyzwolony przez awarię jednego z elementów zbiornika. Typowe punkty awarii obejmują:

  • Urządzenie do chlorowania może być zatkane
  • Wystąpił problem z okablowaniem alarmu
  • Dyfuzor jest zatkany
  • Przełącznik pływakowy działa nieprawidłowo
  • Aerator nie działa lub ciśnienie powietrza jest niskie

Alarm aeratora wyłączył się. Co teraz?

Gdy zauważysz, że włączył się alarm aeratora septycznego, zlokalizuj czerwony przycisk lub włącz skrzynkę. Spowoduje to wyciszenie alarmu, ale czerwona lampka ostrzegawcza powinna nadal świecić. Stamtąd sprawdź, czy wyłącznik septyczny ma zasilanie. Jeśli alarm i wyłącznik są zasilane, musisz sprawdzić, czy w pobliżu szamba nie stoi woda. Uruchom szamba betonowe na kilka cykli przez pół dnia. To powinno odprowadzić nadmiar wody ze zbiornika i rozwiązać problem.

Jeśli czerwona lampka na alarmie nie gaśnie po kilku cyklach, nadszedł czas, aby zadzwonić do serwisu pompującego szambo.