hydraulicy Wrocław
Kategorie:

8 łatwych sposobów naprawy nieszczelnej rury

Avatar
Opublikowane przez Anna

Jeśli znajdziesz nieszczelną rurę w łazience, kuchni lub innym miejscu, szybkie działanie może zapobiec rozległym uszkodzeniom. Szybko załataj rurę, zakręcając dopływ wody i nakładając taśmę silikonową, kit epoksydowy lub gumową tuleję wokół uszkodzonego odcinka. W przypadku połączeń pomiędzy rurami dokręcić nakrętki, aby zapobiec wyciekom lub wymienić podkładki wewnątrz złączek. Pokażemy Ci nawet, jak używać złączek przesuwnych do trwałej naprawy rur. Czytaj dalej, a przeprowadzimy Cię przez każdą naprawę samodzielnie, abyś mógł położyć kres temu irytującemu wyciekowi.

Rzeczy, które powinieneś wiedzieć

Łata tymczasowo przecieka poprzez nałożenie szpachli epoksydowej na rurę i pozostawienie jej do stwardnienia. Alternatywnie zakryj wyciek gumową tuleją i zabezpiecz wokół niej obejmą. Można też nałożyć 1–4 owinięcia taśmy hydraulicznej wokół gwintu rury w miejscu łączenia rur metalowych. Sprawdź podkładki wewnątrz połączeń i wymień te, które są uszkodzone. Wytnij uszkodzony odcinek rury za pomocą obcinaka do rur . Wygładź końce rury i nasuń złączkę ślizgową na obcięte końce rury, aby zapewnić trwałe zamocowanie.

Szybkie i tymczasowe poprawki

hydraulicy Wrocław

Krok 1 Wyłącz…

Wyłącz dopływ wody do czasu usunięcia wycieku. Zlokalizuj główny zawór doprowadzający wodę, który zwykle znajduje się w piwnicy lub w pustej przestrzeni. Obróć pokrętło w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, aby odciąć dopływ wody do domu. Odkręć kran w najniższym punkcie domu, na przykład na wężu zewnętrznym lub zlewie w piwnicy, i pozwól wodzie płynąć, aż rura będzie całkowicie pusta. Następnie zakręć kran. W sytuacji awaryjnej zadzwoń do firmy wodociągowej i sprawdź, czy mogą odciąć dopływ wody do Twojego domu. Jeśli wyciek występuje na rurze prowadzącej do określonego urządzenia, odkręć kran, aby go spuścić.

Krok 2 Nałóż warstwę…

Nałóż warstwę szpachli epoksydowej na nieszczelną rurę, aby zapobiec niewielkim wyciekom. Wytrzyj wodę lub kurz z rury wokół miejsca wycieku. Z opakowania wyjmij małą kulkę szpachli epoksydowej i ugniataj ją w palcach, aż uzyska jednolity kolor. Uformuj masę szpachlową w warstwę o grubości 1,3 cm wokół wycieku, tak aby była całkowicie pokryta. Zwężaj krawędzie szpachli na rurze, aby uzyskać wodoszczelne uszczelnienie. Następnie poczekaj, aż kit zastygnie i stwardnieje przez około 5-10 minut, zanim włączysz wodę. Szpachlówka epoksydowa sprawdza się zarówno na prostych odcinkach rur, jak i na złączach. Możesz go używać na metalu, plastiku lub PCV, aby załatać wyciek, dopóki nie będziesz w stanie go trwale naprawić. Możliwe, że nie będziesz w stanie samodzielnie tego naprawić. Skontaktujesz się wtedy z hydraulik Wrocław. Szpachlówka epoksydowa nagrzewa się podczas pracy, dlatego przed rozpoczęciem pracy załóż rękawiczki nitrylowe.

Krok 3 Owiń samowtapiający się silikon…

Owiń samowtapiającą się taśmę silikonową wokół pęknięć w rurach niskociśnieniowych. Osusz rurę wokół nieszczelnej części, aby taśma lepiej się zachowała. Dociśnij koniec taśmy do rury i mocno ją zaciągnij. Owiń taśmę wokół rury tak, aby każda warstwa zachodziła na siebie o 1/2 cala ( 1,3 cm). Po całkowitym owinięciu nieszczelnego fragmentu odetnij kawałek taśmy nożem lub nożyczkami. Samowlepna taśma silikonowa najlepiej sprawdza się na rurach metalowych lub miedzianych, ale może być również skuteczna przy naprawie rur PCV lub PEX. Po nałożeniu taśmy ponownie zakręć dopływ wody przekręcając zawór w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Zamiast tego możesz spróbować owinąć taśmę Flex wokół nieszczelnej rury, aby uzyskać wodoodporną uszczelkę. Jednak niektórzy hydraulicy Wrocław nie zalecają jej używania, ponieważ taśma może nie wytrzymać dobrze pod ciśnieniem wody. Jeśli kiedykolwiek będziesz musiał usunąć taśmę silikonową, po prostu odetnij ją nożem biurowym. Taśma przykleja się sama do siebie, ale łatwo odklei się od rury.

Krok 4 Zakryj wyciek…

Zakryj wyciek opatrunkiem naprawczym, aby utworzyć utwardzoną łatę. Opatrunki naprawcze zazwyczaj zawierają kit epoksydowy i taśmę z włókna szklanego, aby zapewnić bezpieczniejsze trzymanie. Wysuszyć rurę i upewnić się, że jest czysta. Rozprowadź masę między palcami, aż uzyska jednolity kolor i owiń ją wokół wycieku. Następnie namocz taśmę z włókna szklanego w wodzie na około 1 minutę. Następnie owiń go ciasno wokół żywicy epoksydowej, tak aby wystawał na 2 cale (5,1 cm) z każdej strony, a nad wyciekiem znajdowało się 8–10 warstw. Po stwardnieniu gipsu naprawczego ponownie zakręć zawór dopływu wody. Odlewy naprawcze sprawdzają się dobrze na prostych odcinkach rur z nieszczelnościami otworkowymi, a także na połączeniach między rurami. Taśma naprawcza może próbować się poluzować podczas utwardzania. Przytrzymaj i mocno dokręć taśmę do rury przez kilka minut, aż taśma nie odwinie się lub nie poluzuje sama.