iluzjonista-warszawa-4173858
Kategorie:

7 najlepszych magów w filmach.

Avatar
Opublikowane przez Anna

Przez lata w filmach pojawiały się setki magików. Oto 7 najlepszych i najbardziej godnych uwagi. Oczywiście jest mnóstwo innych, które zawierają czarodziejów, nekromantów, czarownice, ale wymienię tylko 7 najlepszych z prawdziwymi postaciami magików w filmach. Jeśli więc szukasz najlepszych filmów o magikach lub po prostu filmu z magią… nie ma za co!

Iluzjonista

Jeśli mówisz o filmie z magią i magikami w środku, to musi to być najlepszy film. To znaczy, nazywa się Iluzjonista ! Jeśli szukasz magików w filmach, to Edward Norton znakomicie grający magika Eisenheima jest miejscem, w którym powinieneś zacząć.

Jedną ze słynnych scen w filmie była Iluzja Drzewa Pomarańczowego . W rzeczywistości jest to oparte na prawdziwej magicznej sztuczce, chociaż w filmie wykorzystano CGI, aby to osiągnąć.

Ten film miał premierę w 2016 roku i został doceniony przez krytyków i, co jeszcze trudniejsze do zadowolenia, magików. Większość magików nie lubi filmów o magikach, jeśli zawierają CGI, aby magia zadziałała, ale w tym przypadku zrobili wyjątek. Film z magią, pięknie nakręcony, dramatyczny i wciągający.

Streszczenie – „W Wiedniu przełomu wieków magik wykorzystuje swoje umiejętności, aby zapewnić sobie miłość kobiety znacznie przewyższającej jego pozycję społeczną”.

Prestiż

Moim zdaniem najlepsze są The Prestige i The Illusionist . Prestiż, z Christianem Bale’em grającym Profesora i Hugh Jackmanem grającym Wielkiego Dantona, jest jednym z najlepszych przykładów, jakie Hollywood zrobiło pokazując magików w filmach.

Prestige dał nam również kultową kwestię Johna Cuttera (granego przez Michaela Caine’a), wyjaśniającą 3 części w magii. „Każda magia składa się z 3 części: 1. Obietnica 2. Kolej 3. PRESTIŻ.” Zasadniczo mówiąc, że większość sztuczek magicznych składa się z tego, co iluzjonista Warszawa zamierza zrobić, po czym następuje zwrot akcji i zakończenie wielkim finiszem.

Opis – Po tragicznym wypadku dwóch magików scenicznych w Londynie lat 90.

Teraz mnie widzisz

W prawdziwym życiu, w ciągu ostatnich 15 lat, stało się trendem, aby zespoły magów występowały w pokazach magii. Jednym z pierwszych, a na pewno największym, byli Iluzjoniści . Otworzyli w Sydney z niesamowitym rozgłosem, pokazując swoją grupę magów starannie dobranych ze względu na ich różne umiejętności. Potem skopiowano wiele innych programów. Now You See Me wykorzystał ten trend i trafił do filmu.

Now You See Me to film o napadzie skupiający się na zespole magików, którzy rabują banki, a następnie przekazują ukradzione pieniądze publiczności podczas pokazu. Film z magią, który jest zabawny, ekscytujący i zawiera mnóstwo magii, która pomaga w napadzie.

Now You See Me ma świetną obsadę, w tym Jesse Eisenberg, Mark Ruffalo, Woody Harrelson, Isla Fisher, Dave Franco, Mélanie Laurent, Michael Caine i Morgan Freeman.

Opis  – Agent FBI i detektyw Interpolu śledzą grupę iluzjonistów, którzy podczas swoich występów dokonują napadów na banki i nagradzają publiczność pieniędzmi.

Teraz widzisz mnie dwa

Oryginał pojawił się w 2013 roku, a kontynuacja została wydana w 2016 roku i tym razem do obsady dołączył Daniel Radcliffe. Więcej tego samego z Czterech jeźdźców, ale z kilkoma dodatkowymi zwrotami akcji, ale nie tak dobrym jak pierwszy. Wciąż jednak jeden z lepszych filmów zawierających magię.

Streszczenie – Czterej Jeźdźcy powracają i zostają przymusowo zwerbowani przez geniusza technologicznego, aby przeprowadzić najbardziej niemożliwy jak dotąd napad.

Now You See Me Two , podobnie jak pierwszy film, miał mieszankę prawdziwej sztuczki zmieszanej z CGI. Na przykład w tym klipie magowie wykonują palming z przodu iz tyłu, co w rzeczywistości mogą wykonywać magowie, ale linie są rozmyte, gdy CGI zostaje wprowadzone do tego, co można, a czego nie można zrobić w prawdziwym życiu.

Niewiarygodny Burt Wonderstone

Umiejscowiony w Las Vegas film The Incredible Burt Wonderstone przygląda się nowoczesnym pokazom magii i magikom w Las Vegas. Większość magów w filmach jest całkiem fajna, ale ten z pewnością patrzy na świat magii w nieco lżejszy sposób.

Steve Carell, Jim Carrey i Steve Buschemi stoją na czele obsady, grając pastisz magików. Kilka postaci jest w dużej mierze opartych na Siegfriedzie i Royu, a jedna jest prawie identyczna z Criss Angel. Film z magią, który jest zabawny, ale z pewnością nie pokazuje magików w najlepszym świetle.

Film jest również znany jako ostatni film z udziałem Jamesa Gandolfiniego przed jego śmiercią w 2013 roku.

Opis– Weteran magik z Vegas próbuje ożywić swoją karierę po tym, jak jego długoletni partner odchodzi, zostaje wyrzucony z kasyna, a nowy, nerwowy „uliczny magik” kradnie mu piorun.

Magowie

 Iluzjonista na wesele poszukiwany w filmach? Magicians prawdopodobnie ma ich więcej niż jakikolwiek inny film. Magicians to brytyjski film, w dużej mierze oparty na magii i konwencjach magicznych w Wielkiej Brytanii. Leady pochodzą z brytyjskiego sitcomu The Peep Show. David Mitchell i Robert Webb grają magików Karla i Henry’ego, którzy chcą wziąć udział w magicznym konkursie.

Podobnie jak The Incredible Burt Wonderstone , film jest komedią, która patrzy na magię z nieco innej perspektywy. W przeciwieństwie do The Prestige, który przedstawia magików jako bardzo fajne postacie, magowie w The Magicians są przedstawiani jako maniacy lub frajerzy (co prawdopodobnie w większości przypadków jest bliskie prawdy). Często, aby zostać magikiem, musisz lubić siedzieć samotnie i ćwiczyć godzinami, więc oczywiste jest, że przyciąga to pewnego rodzaju osoby.

Wielu brytyjskich magików pojawia się w tym filmie, w tym Ali Bongo i Patrick Page.

Opis – Para rywalizujących ze sobą magików scenicznych jest zmuszona stawić czoła kłótni z powodu niefortunnego wypadku gilotyny, gdy rywalizują w magicznym konkursie.

Spryt

Spośród wszystkich magików na liście filmów, ten nie jest tak dobrze znany jak inne, ale Sleight prawdopodobnie ma więcej autentycznych sztuczek (jak można sobie wyobrazić) niż jakikolwiek inny film z magikiem. Zasadniczo jest to film o ulicznym magiku, który zajmuje się handlem narkotykami (zamiast kartami), aby wesprzeć swoją młodszą siostrę. Jego siostra zostaje porwana, a nasz uliczny magik próbuje ją odzyskać.

Głównym bohaterem jest Bo Wolfe grany przez Jacoba Latimore’a. To właściwie całkiem dobry film i być może taki, który cię ominął. Z pewnością nie ma mocy gwiazdy The Prestige czy The Illusionist, ale jest mnóstwo dobrego cardistry (w zasadzie sztuczka z kartami).

Opis – Młody magik uliczny (Jacob Latimore) zostaje pozostawiony, by opiekować się swoją młodszą siostrą po śmierci rodziców i zwraca się do nielegalnej działalności, aby utrzymać dach nad głową. Kiedy wchodzi zbyt głęboko, jego siostra zostaje porwana, a on jest zmuszony użyć swojej magii i błyskotliwego umysłu, aby ją uratować.

Czy w filmach są jacyś inni magicy?

Tak! Są setki. Na tej liście skupiłem się na filmach, w których skupiono się na „prawdziwych” magach, a nie na czarodziejach itp.

Jaki jest najlepszy film o magikach?

Cóż, słowo najlepszy jest zawsze subiektywne. Jednak powiedziałbym, że jednym z najlepszych jest The Illusionist. Poza tym Prestige też musi tam być.