gwoździarki i narzędzia sztyficarki (7)
Kategorie:

6 sposobów na skonfigurowanie domowego warsztatu

Gdzie trzymasz swój warsztat? Najlepiej ustawić go w miejscu, w którym hałas, kurz i przestrzeń nie stanowią problemu. Ale są też inne kwestie, o których należy pamiętać, takie jak wilgotność, światło i wentylacja. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem, który pomoże Ci zdecydować, jak 

Warsztat w sypialni

Większość z nas nie pomyślałaby o umieszczeniu domowego warsztatu w sypialni, ale dla tego studenta wydawało się to najbardziej praktyczną opcją. Łatwiejszym wyborem dla wielu właścicieli domów byłoby założenie sklepu w wolnej sypialni lub biurze. Muszą znaleźć się tam odpowiednie narzędzia. W ten sposób problemy związane z bezpieczeństwem, hałasem i jakością powietrza nie będą zakłócać przestrzeni, w której kładziesz głowę każdej nocy.

Warsztat podwórkowy

Jeśli masz szczęście mieszkać w ciepłym klimacie, tak jak Timothy Dahl, twórca Charlesa i Hudsona , najlepszym miejscem na stację roboczą może być własne podwórko. Jeśli twoje narzędzia są naprawdę głośne, utrzymuj dobre relacje z sąsiadami, inaczej możesz narobić kłopotów w swoim bloku. Miej też oko na prognozę pogody i upewnij się, że masz miejsce w pomieszczeniu do przechowywania materiałów eksploatacyjnych i narzędzi, aby zapobiec zakłócaniu pracy przez żywioły lub szkodniki. Warsztat podwórkowy musi być zaopatrzony w sztyfciarki.

Przybudówka

Jeśli poważnie myślisz o swoim rzemiośle — lub członkowie Twojej rodziny są bardzo zmęczeni potykaniem się o złom — wolnostojący warsztat może być dla Ciebie. Ta opcja zapewnia pełną kontrolę twórczą — możesz kupić prefabrykowaną szopę lub zbudować od podstaw własny sklep. Upewnij się, że masz dużo naturalnego lub elektrycznego światła i zbuduj odpowiednią wentylację dla bezpieczeństwa.

Piwnica

Warsztat w piwnicy to znane miejsce dla wielu weekendowych wojowników. Ta lokalizacja jest idealna, ponieważ jest odseparowana od reszty domu, więc pozwala na element dźwiękoszczelny i zatrzymuje trociny z dala od domu. Jednak oferuje również wyjątkowe wyzwanie: wilgoć. Upewnij się, że masz dobrą wentylację i osuszacz, jeśli to konieczne, ponieważ zbyt duża wilgoć może szybko zniszczyć twoje narzędzia. Do piwnicy dobrze mieć pod ręką gwoździarki.

Garaż

Warsztat garażowy jest świetny, ponieważ jest stosunkowo oddzielony od domu, a bramy garażowe umożliwiają łatwy dostęp przy wprowadzaniu nowych maszyn do obróbki drewna. Wiele garaży oferuje również dużo miejsca na wbudowany schowek na narzędzia i stół warsztatowy, bez zajmowania miejsca parkingowego samochodu.

Kompaktowy warsztat

Jeśli brakuje Ci miejsca, dlaczego nie rozważyć przekształcenia starej komody w miniwarsztat? Szuflady pod spodem oferują miejsce do przechowywania, a duży blat z twardego drewna może służyć jako stół warsztatowy. Ponadto jest tak kompaktowy, że można go trzymać prawie wszędzie i wyciągać tylko wtedy, gdy jest potrzebny.